Kdo jsme my a kdo je MOTTY?

Začali jsme sklenářskými vazbami a velkým nápadem.

Jsme Eliška a Vojta. Mladí lidé, kteří si vysnili skleněného motýlka a rok pracovali na jeho realizaci.

Vojta pochází ze sklenářské rodiny, která od počátku zajišťovala cenné rady získané dlouholetými zkušenostmi v oboru. Eliška naopak vyniká cílevědomostí a uměním pečlivé organizace. 

Společně jsme si prošli dlouhým výrobním procesem o mnoha krocích, ve kterém jsme museli promyslet a zajistit spoustu detailů, které na začátku nesplňovaly naše představy, až nakonec vznikl Motty. 

Kdo je Motty? Motty je náš motýlek, náš produkt, který stále zdokonalujeme, abychom docílili jeho bezpečnosti, jedinečného vzhledu a příjemného užívání.

Jeho tělo je ze skla. Je tvrdé, ryzí a nese jeho charakter.

Charakter, který nemusí být vždy vážný. Často Vás překvapí svou hravostí a budete si s ním rozumět při každé příležitosti. Ozdobte ho vhodnou stužkou, nasaďte na krk a vyrazte!

Kam se Motty hodí?

parťák na každém kr(o)ku

Extravagance nebo elegance? Motty reprezentuje obojí. Oživí oblek v práci i barevnou košili v parku. Navíc se díky vyměnitelné stuze snadno přizpůsobí každému outfitu. Na rande nebude něžnou polovičku nudit a na reprezentačním plese nepohorší.

Je tak lehký, že na krku jeho váhu ani nepostřehnete.

Vyrábí se z lepeného skla s bezpečnostní fólií. Pokud se Vám jej podaří rozbít, střepy zůstanou na svém místě a Vy nepřijdete k úhoně.

Sklo jako takové je symbolem čistoty a luxusu. Je to přírodní materiál, který se používá od nepaměti a technologie pro jeho zpracování se neustále vyvíjejí - proto jsou jím dnes nejen oplášťovány nejmodernější mrakodrapy nebo dlážděny nejslavnější mosty na dálném východě, ale používá se také v módním průmyslu jako designový prvek vysoké hodnoty. A to naše pochází z Česka.

Každá stuha je šitá ručně našimi švadlenkami a každá zvlášť je spolu s motýlkem podrobena bedlivé kontrole, která ručí za prvotřídní kvalitu našeho výrobku. 

Výroba Mottyho

od řezacího stolu po šicí stroj

U nás se snoubí nejmodernější technologie, originální design a zlaté ručičky. Vše začíná s tužkou a papírem u designerky Nely Kuhnové. Ta narýsuje siluetu těla Mottyho, která je následně přenesena do počítače a vyřezána ze skla.

Nejmodernější sklenářské technologie zajistí, že je Motty lehký a zároveň bezpečný. Je totiž opatřen bezpečnostní folií, podobnou té v čelním skle Vašeho automobilu.

Když je vyřezáno tělo Mottyho, přichází na řadu oduševnění. Laserovým gravírováním nebo malovacími technikami přenosu Neliného návrhu vzoru a ručním broušením hran získá Motty svou jedinečnou duši.

Zatímco se Motty finalizuje, naše švadlenky už pilně pracují na stuze, do které se Motty oblékne. Každá ze stuh projde jejich šikovnými prsty a každá zvlášť je spolu s motýlkem podrobena bedlivé kontrole, která ručí za prvotřídní kvalitu výrobku. 

Při kontrole kvality výrobku hodnotíme. Čistotu a přesnost řezu, viditelnost zdobení, bezpečnost a kvalitu brusu, pevnost stuhy a viditelnost švu a po obdržení objednávky hodnotíme též stav krabičky a uložení Mottyho. 

Neocenitelný společník

pro mladé i zralé, na procházce, na plese

Přemýšlíte, kam si Mottyho vezmete? Bude vhodná příležitost? Není to přílis extravagantní? Nemějte obavy! Vždy záleží jen na Vás, protože tento společník svého nositele nikdy nezahanbí.

Motty se skládá ze tří oddělitelných částí, které můžete kombinovat dle nálady nebo příležitosti. Tělo - tedy skleněná část - se dá obléci do různých stuh, přičemž každá stuha má oddělitelný a tudíž vyměnitelný uzel. Takto můžete například ze tří různých kompletních kusů Mottyho vyčarovat 27 různých vzhledů, které budou zrcadlit 27 různých nálad nebo doplňovat 27 různých příležitostí.

Extravagance nebo elegance? Motty reprezentuje obojí. Na rande nebude něžnou polovičku nudit a na reprezentačním plese nepohorší. Navíc je materiál užitý k výrobě, tedy především sklo, sám symbolem čistoty a luxusu. Sklem jsou dnes oplášťovány nejmodernější mrakodrapy nebo dlážděny nejslavnější mosty na dálném východě. Skleněný doplněk bude ctít tradice, tedy čistý vzhled a eleganci, ale vyjádří pokrok a chápání moderní doby.

Neuráží tradice, ale vyzařuje pokrok