Co děláme a kdo jsme?

03.01.2019

Jak se vyrábí motýlek ze skla? Kolik nám je a co děláme mimo výrobu motýlků? Cesta Mottyho od řezacího stolu po Váš krk, a také pár slov o našich maličkostech, všechny otázky jsou zodpovězeny v tomto článku. Vítejte!

Výroba Mottyho

Vše začíná s tužkou a papírem u designerky Nely Kuhnové. Ta narýsuje siluetu těla Mottyho, která je následně přenesena do počítače a vyřezána ze skla.

Nejmodernější sklenářské technologie zajistí, že je Motty lehký a zároveň bezpečný. Je totiž opatřen bezpečnostní folií, podobnou té v čelním skle Vašeho automobilu.

Když je vyřezáno tělo Mottyho, přichází na řadu oduševnění. Laserovým gravírováním nebo malovacími technikami přenosu Neliného návrhu vzoru a ručním broušením hran získá Motty svou jedinečnou duši.

Zatímco se Motty finalizuje, naše švadlenky už pilně pracují na stuze, do které se Motty oblékne. Každá ze stuh projde jejich šikovnými prsty a každá zvlášť je spolu s motýlkem podrobena bedlivé kontrole, která ručí za prvotřídní kvalituvýrobku.

Při kontrole kvality výrobku hodnotíme. Čistotu a přesnost řezu, viditelnost zdobení, bezpečnost a kvalitu brusu, pevnost stuhy a viditelnost švu a po obdržení objednávky hodnotíme též stav krabičky a uložení Mottyho.

Začali jsme sklenářskými vazbami a malým-velkým nápadem.

Jsme Eliška a Vojta. Dohromady je nám 41 let a v roce 2017 jsme si vysnili skleněného motýlka. Rok nato jsme ho uvedli na trh.

Vojta pochází ze sklenářské rodiny, která od počátku zajišťovala cenné rady získané dlouholetými zkušenostmi v oboru. Eliška naopak vyniká cílevědomostí a uměním pečlivé organizace.

Oba studujeme medicínu na Ostravské univerzitě, zajímáme se o problematiku personální krize ve zdravotnicvní, kůli které jsme založili veletrh Medxpo a charakterizuje nás asi to, že rádi přijmeme každou výzvu. Na fakultě jsme více než aktivní, jako členové IFMSA CZ Ostrava jsme pomáhali s přípravaminěkolika akcí, včetně reprezentačního plesu. V roce 2018 jsme se rozhodli dojet za příbuznými ve Švýcarsku na kolech. Se psem ve vozíku... Cesta trvala 15 dní a byla dlouhá 1045 km. Dojeli jsme bez hádky a následující 3 dny jsme pouze jedli a spali.